منوی اصلی
همیشه خواستنی ها داشتنی نیست ، همیشه داشتنی ها خواستنی نیست . . . نیا بلاگ | خوراک | سایت مپ

تغییرات اتوبوسی را در دستور کار ندارم/دولت مصوبات دولت قبلی را ابطال نکرده است

در حاشیه مراسم تودیع و معارفه روسای سازمان بازرسی

وزیر دادگستری از متوقف نشدن مصوبات دولت قبلی در این دولت، عدم تغییرات اتوبوسی در وزارت دادگستری و بردن نظارت به دولت خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی حجت‌الاسلام و المسلمین پورمحمدی به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ حجت‌الاسلام‌ و المسلمين مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری در حاشیه مراسم تودیع و معارفه رؤسای سازمان بازرسی کل کشور (۵ شهریور ۱۳۹۲) در جمع خبرنگاران گفت: اینکه می‌گویند دولت مصوبات دولت قبلی را متوقف و یا ابطال کرده درست نیست، بلکه تنها آن دسته از مصوباتی که مورد اعتراض دستگاه‌های نظارتی قرار گرفته بود، اجرایشان به تعویق افتاده است.

حجت‌الاسلام‌ و المسلمين پورمحمدی تاکید کرد: در حال حاضر مشغول بازبینی اشکالاتی هستیم که بر مصوبات دولت قبلی گرفته شده و رعایت مسایل حقوقی در این زمینه نیز انجام شده است.

وی ادامه داد: معاونت برنامه‌ریزی رئیس جمهور بر روی این مصوبات و زمان ابلاغ مجدد آنها کار می‌کند و طبیعی است که طی این مدت برخی‌ها دچار مشکل شوند اما سعی می‌کنیم که مشکل مصوبات را به سرعت حل کنیم.

حجت‌الاسلام‌والمسلمين پورمحمدي خاطرنشان کرد: مشکلات کشور با تدبیر حل می‌شود نه با عجله.

وزیر دادگستری در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه چه زمانی تغییرات در وزارت دادگستری آغاز می‌شود، گفت: من هنوز کاملا در وزارت دادگستری مستقر نشده‌ام. ابتدا باید افراد و معاونان خود را بشناسم و با توانمندی‌های آنها آشنا شوم.

وی افزود: مدیران و همکاران خوبی در وزارت دادگستری داریم که باید از نزدیک با آنها آشنا شوم. من هیچوقت در بخش‌های مدیریتی عجله نمی‌کنم و حتما در طول زمان و به فراخور تصمیمات لازم را می‌گیرم.

حجت‌الاسلام‌والمسلمين پورمحمدی تاکید کرد: هیچوقت تغییرات اتوبوسی را در دستور کار خود نداشته‌ام البته وزارت دادگستری نیز حوزه گسترده‌ای به شمار نمی‌رود و نیازمند تغییرات زیادی نخواهد بود.

وزیر دادگستری با اشاره به دعوت رئیس سازمان‌ زندان‌ها از وی برای بازدید از زندان گفت: دوستان خواهش کردند تا ما از نزدیک با مشکلات آنها آشنا شویم و به همین منظور در هفته اول کاری از ندامتگاه‌ها بازدید کردم.

وی از تهیه گزارشی از مشکلات ندامتگاه‌ها خبر داد و گفت: این گزارش در هیئت دولت مطرح و بررسی می‌شود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمين پورمحمدی با اشاره به اینکه تجربه‌های خود از سازمان بازرسی را به دولت منتقل خواهد کرد، گفت: مهمترین مسئله‌ای که دولت باید در زمینه نظارت درون‌سازمانی انجام دهد، بحث دولت الکترونیک است.

وی ادامه داد: تحقق کارها و شفاف‌سازی سازوکارهای اداری به همراه قانونمند شدن و پاسخگویی ۴ رکن اصلی تحول در نظام اداری و سلامت به شمار می‌رود.

وزیر دادگستری تاکید کرد: این ۴ رکن نظارت را به درون سیستم‌ها منتقل می‌کند و با این کار مدیران می‌فهمند که در زیر مجموعه خود چه اتفاقاتی در حال رخ دادن است و به سرعت مانع ورود به تخلفات می‌شود.

وی در بخشی از سخنان خود به برنامه آتی وزارت دادگستری اشاره کرد و گفت: هم‌اکنون در حال مطالعه و ارزیابی هستم. وزارت دادگستری یک وزارت سهل و ممتنع است، خیلی از کارها در این وزارتخانه انجام می‌شود اما در عین حال خیلی از اختیارات نیز وجود ندارد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمين پورمحمدی خاطرنشان کرد: رسیدن وزارت دادگستری به جایگاه واقعی خود از دغدغه‌های رؤسای قوه قضائیه و قوه مجریه است و این کار زمان می‌برد، اما انشاءالله بزودی انجام می‌شود.

انتهای پیام/

منبع
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۱/۱
نویسنده: admin